Paylaş:

Her Yönden Macera!

 • Günlük şehir içi sürüş,
 • Pürüzlü ve ıslak yollar,
 • Tali Yol ve virajlar,
 • Otobanda uzun yolculuklar,
 • İkili konfor,

Her koşula mükemmel uyum sağlayan son model donanım. Sizi asla yarı yolda bırakmayacak bir motosiklet. Bir görev, bir rekabet, bir macera hayal edin. Her hayalin tek cevabı var:

Yeni V-Strom 650 ABS ve Yeni V-Strom 650 XT ABS

Suzuki V-Strom 650

Yeni V-Strom 650 ABS ve V-Strom 650XT ABS

V-Strom Ailesi

Yeni “Sert ve Akıllı” tasarım konsepti ile bu yeni model, şimdi 1037 cm3 kardeşinde bulunan güncellenmiş bir görünüme sahip olup V-Strom ailesini bir araya getirmektedir. Suzuki’nin orijinal “Gaga” stili, DR-BIG ve çöl yarışçısı DR-Z modellerinin DNA’sını ifade edecek şekilde deponun uç kısmından başlayıp üstüne doğru giden düz bir çizgi haline getirilerek daha fazla vurgulanmıştır.

Sofistike ve Güçlü 90o V-Twin Performansı

645 cm3 DOHC V-twin, gittikçe gelişen tarihe sahip olan Suzuki mühendisliğinin bir başyapıtıdır. Yeni 650 için geliştirilen bu ünite, pratik kullanım için yeterli olan düşük ila orta aralık torku üretirken gerektiğinde üst düzey güç üretmeye yönelik ayarlanmıştır. Şimdi Euro4 emisyon standartlarını karşılayan yeni ünite, reçine kaplı pistonlar gibi yeni bir teknoloji uygulanarak ve düşük yakıt tüketimi ile benzersiz V-twin karakterini korumuştur. Düşük yakıt tüketimi ve büyük 20L yakıt deposu ile birlikte, yakıt dolumları arasındaki sürüş menzili sınıfın en üst sırasındadır ve sürücüyü sık yakıt dolumu stresinden kurtarmaktadır.

ABS’li Fren Sistemi

Önde ikiz iki piston kaliperine sahip 310 mm çapında çift diskler, arkada ise tek bir piston kaliperine sahip 260 mm çapında tek disk ile donatılan V-Strom 650 ABS ve 650XT ABS kontrol edilebilir ve güvenilir durdurma performansı sağlar. Aşırı sert frenlemenin neden olduğu tekerlek kilitlenmesini önlemek üzere kompakt ve hafif olan ABS, daha fazla doğal his ve güvenli etkinleştirme için gelişmiş ayarlara sahip yeni nesle yükseltilmiştir.

Çift Buji Teknolojisi

Suzuki’nin sınıfından eşsiz olan Çift Buji Teknolojisi, hassas ateşleme için silindir başına iki buji kullanılır. Amaç, yeni uyarlanan yüksek ateşlemeli nikel bujileri ile birlikte artan yanma verimliliğine, sorunsuz güç aktarımına, daha düşük yakıt tüketimine ve daha düşük emisyon değerlerine katkıda bulunmaktadır.

3 Kademeli Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistemi (Traction Control System)

V-Strom 1000’den gelen ayrıcalıklı çekiş kontrol sistemini devralan yeni V-Strom 650 ABS/XT ABS de şimdi bu ileri teknoloji ile donatılmıştır. Bu sistem, ön ve arka tekerlek hızlarını, gaz kelebeği konumunu, krank konumunu ve vites konumunu çeşitli sensörler ile sürekli olarak izler ve ateşleme zamanını ve hava dağıtımını yöneterek motor gücünü kontrol eder. Çekiş kontrol sisteminin iki modu vardır, biri seçilebilir veya sistem kapatılabilir. Modlar hassasiyet bakımından değişir. Birinci mod daha gelişmiş ve heyecan verici sürüş için orta düzeyde arka tekerlek dönüşünü sağlarken, ikinci mod ise kaygan yüzeylerde veya yağmurda size daha fazla güven vermek üzere arka tekerlek kavramasınındaki en ufak bir kayıpta çekiş kontrolünü etkinleştirir.

İşlevsel Gösterge Paneli

Yeni gösterge paneli, vites konumu ve hız göstergesi için büyük bir analog devir saatine ve büyük dijital değerlere sahiptir. Alttaki dijital bölüm, kilometre sayacı, ikili günlük kilometre sayacı, saat, yakıt seviyesi, soğutma sıvısı sıcaklığı, ortam sıcaklığı, akü voltajı, kalan yakıtla sürüş menzili, ortalama ve anlık yakıt tüketimleri ve çekiş kontrol modlarını görüntüler. Ayrıca anında tanınan LED’ler, donma*, uzun far, boş vites, arıza gösterge lambası (MIL), ABS, çekiş kontrol modu ve su sıcaklık göstergeleri sağlar.

Daha İnce Depo, Hala 20L Kapasitede

Yeniden tasarlanan daha ince ve daha akıllı depo 20L kapasitesine sahiptir ve mükemmel yakıt tüketimi ile birlikte uzun bir sürü menzili sunar.

Yeni Far ve Stop Lambası

V-Strom 650’ye tamamen yeni bir görünüm sağlayan en önemli unsur, V-Strom 1000 ile ortak bir özellik olan far ve stop lambasıdır. Ayrıca büyük kardeşinde bulunan yeni özellikli LED stop lambası, yüksek görünürlüğe sahiptir ve ağırlık tasarrufuna katkıda bulunur.

Düşük Devir Yardımı (Low RPM Assist)

Yeni Düşük Devir destek sistemi geliştirilerek, beklenmedik bir motor teklemesi endişesi giderilmiştir. Bu sistem, debriyaja basılması esnasında veya düşük dev/dak’da sürüş yaparken, sıkışık şehiriçi sürüşlerinde sık debriyaj kullanılmasına yardımcı olarak ve düşük dev/dak aralığında çalışırken meydana gelen ani ve beklenmedik motor durmalarını önleyerek otomatik şekilde rölanti devrini arttıracaktır.

Kolay Marş Sistemi (Easy Start)

Önceden motor çalışana kadar sürücü tarafından geleneksel marş anahtarlarına basılması gerekiyordu; ancak yeni model için düğmeye yalnızca bir defa basılarak motorun çalışmasını sağlayan Suzuki Kolay Marş Sistemi uygulanmıştır. Bilgisayarlı bir ECM durumu kontrol eder ve motor çalışmasını sürücü için daha kolay hale getirerek, marştan hemen sonra marş motorunu devreden çıkarır.

DC Priz

Yeni uyarlanmış gösterge paneli ile V-Strom 650 standart ekipman olarak doğrudan göstergelerin alt kısmına yerletirilmiş 12V DC çıkışa sahiptir ve uydu navigasyon sistemlerini ve/veya mobil cihazları şarj etmeyi desteklemektedir. Özellikle uzun mesafeli gezilere uygun bir güncelleme.

3 Kademeli Ayarlanabilir Ön Cam

Ön cam, rüzgarsız bir bölge oluşturmaktan daha çok rüzgarın akışını kontrol etmek üzere şekil tasarlanmış rüzgar basıncının sürücüyü etkisini azaltmak için 9 mm yukarı doğru uzatılmıştır. Ayarlanabilir ön ayarlı üç konum bulunmaktadır.

Sadece V-Strom 650 “XT” ‘ye Özel Donanımlar

Standart donanımdan farklı olan ve V-Strom 650XT ABS’yi standart versiyondan ayıran özellikler; sert koşulda sürüşü destekleyen elcik koruma ve sürücüye daha fazla macera hissi veren gövdenin altındaki motor (karter koruma) korumasıdır. Ayrıca V-Strom 650 XT’de standart donanımdan farklı olarak dökme alüminyum jantlar yerine tel janlarlar ve Bridstone Battlax lastiklere sahip olmasıdır.

V-Strom 650XT ABS’ye özel tel jantların esnek karakteri yolun şokunu daha iyi absorbe eder, telli jantlarla kullanılabilen şambriyelsiz lastikler sürücüye daha fazla konfor ve olağanüstü sürüş keyfi sağlar.

XT versiyonuna özel Elcik koruması
XT versiyonuna özel Karter Koruma
V-Strom 650XT ABS’de Kullanılan tel Jantlar ve Brigdstone Battlax 40 Lastikler.
V-Strom 650 ABS' standart donanımda kullanılan dökme Alüminyum Jantlar ve Brigdstone Lastikler.

Teknik Bilgiler

V-Strom 650 ABS
V-Strom 650 XT ABS V-Strom 650 ABS
Motor ve şanzıman
Motor tipi , soğutma sistemi 2 silindirli, 4 zamanlı 90° V-Twin, sıvı soğutmalı
Silindir hacmi / çap* strok 645 cm³ / 81,0 * 62,6
Sıkıştırma oranı 11,2:1
Nominal gücü (yığılma basıçsız) 52kW / 8.800 dak^(−1) (71BG)
Maksimum tork 62 Nm / 6500 dk ^(-1)
Silindir başına supap 4
Supap kumandası DOHC
Motor yağlaması Islak karter
Marş motoru sistemi Elektrikli kolay marş (Easy start)
Şanzıman / Diferansiyel dişli takımı 6 vitesli sürekli kavramalı
Ateşleme sistemi Elektronik ateşleme
Akü / Dinamo 12V-10Ah / 400W
Ölçüler (U / G / Y)
2275mm/910mm/1405mm 2275mm/835mm/1405mm
Yerden yükseklik 170mm
Tekerlek durumu 1560 mm
Sele yüksekliği 835 mm
Sürüşe hazır boş ağırlık
216 Kg 213 Kg
İzin verilen toplam ağırlık 415 kg
Depo içeriği (yakıt türü) 20 Litre süper
V-Strom 650 ABS
V-Strom 650 XT ABS V-Strom 650 ABS
Şasi türü Köprü şasi
Ön tekerlek çatalı Teleskobik çatal, 0,43mm
Ön tekerlek süspansiyonu / amortisör sistemi Helezon yaylı / cartridge system
Arka çatal Kasa salınım cubuğu, alüminyum
Arka tekerlek süspansiyonu / amörtisör sistemi Bağlantılı tip, helezon yaylı, yağlı amortisörlü
Arka tekerlek - Süspansiyon - Ayar Elle süspansiyon ön gerilimi, çekme kademesi
Ön / arka süspansiyon yolu 150mm / 159mm
Ön fren sistemi Çift diskli fren 310mm
Arka fren sistemi Tek diskli fren 260mm
Ön jant / lastik İç lastiksiz, 19 M/C * MT 2.50 / 110/80R19 M/C (59V)
Arka jant / lastik İç lastiksiz, 17 M/C * MT 4.00 / 150/70R17 M/C (69V)
Ana redüksiyon oranı 2,088 (71/34)
Son redüksiyon oranı 3,133 (47/15)
Kaster açısı / iz mesafesi 26° / 110mm
Yağ kapasitesi (bakım) 3L
CO2 Emisyon Değeri 94 (g/km)
Yakıt Sarfiyatı 4.1 (litre/100 km)*Test şartlarında elde edilen veridir.
Yakıt Sistemi Yakıt enjeksiyonu
Direksiyon açısı 40°
Bujiler/ (elektrotlar) nikel
Dönüş Çapı 5,4 m
Garanti süresi 2 yıl veya 30.000 km


Bu veriler teknik özellikler ve standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanımlar hakkında bilgi verir. Görsellerdeki araçlar Türkiye'de satılan araçlardan donanım açısından farklılık gösterebilir. Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş., araçların model, teknik özellik, standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanım ve renklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sitede yer alan renklerin ton ve parlaklıkları gerçek renklere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenlerle donanım, teknik özellik, açıklama ve görseller ile satışa sunulan araçlar arasında farklılıklar bulunabilir. Bu site, içinde belirtilen özelliklere ilişkin bir taahhüt teşkil etmez. Satın almak istediğiniz aracın özellikleri hakkında güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için yetkili satıcılarımızdan bilgi almanızı rica ederiz.

Aksesuarlar

 • ARKA ÜST ÇANTA

  ₺ 2,195
 • SIRT DAYAMA 35 LT ARKA ÜST ÇANTA

  ₺ 363,00
 • ARKA ÜST ÇANTA TAŞIMA PLAKASI

  ₺ 303,00
 • YAN ÇANTA SETİ

  ₺ 3,231
 • ARKA YAN ÇANTA BAĞLANTI BRAKET SETİ

  ₺ 416,00
 • DEPO ÜSTÜ ÇANTA KÜÇÜK

  ₺ 363,00
TÜM AKSESUARLAR İÇİN TIKLAYIN
BEYAZ - V-Strom 650 ABS
KIRMIZI - V-Strom 650 ABS
SARI - V-Strom 650 XT ABS
BEYAZ - V-Strom 650 XT ABS
KIRMIZI - V-Strom 650 XT ABS
Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş ve onun altındaki markalar ile ona bağlı online portaller ile işbirliği yapılan markalara ait ürün ve hizmetler ile ilgili bülten, kampanya ve promosyonlara yönelik e-posta/SMS/ telefon almak istiyorum.