Paylaş:

Zamana Meydan Okuyan Tasarımla Spor Konseptte Son Nokta

Suzuki 20. yüzyılın başında Hayabusa ile tüm dünyayı şaşırttı. Hayabusa yüksek performanslı motosikletlerin zirvesine oturdu. Heyecan verici gücü, hızı, yumuşak süzülüşü ve ezici varlığıyla sahibini ve hayranlarını büyülemeye devam ediyor. Çünkü Hayabusa spor motosiklet olarak daima zirvedeydi ve zirvede kalacak.

 • 1340 cm3 sıralı, 4 silindirli, yakıt enjeksiyonlu, sıvı soğutmalı, DOHC motor, yüksek torkla kolay hızlanma için tasarlandı.
 • Suzuki Kompozit Elektrokimyasal Malzemeli (SCEM) silindir kaplaması, ısı aktarımını, dayanıklılığı ve sızdırmazlığını geliştirir.
 • Suzuki Debriyaj Destek Sistemi (SCAS) bir ters tork sınırlama sistemi görevi görerek vites küçültmelerin yumuşak gerçekleşmesini sağlar ve ayrıca debriyajın kolay çekilmesine yardımcı olur.
 • İdeal hale getirilmiş 6 vitesli şanzımanda, 4, 5 ve 6. vites dişlilerine yağ püskürtülerek hem aşınma hem de otoban sürüşlerinde mekanik gürültü azaltılmıştır.
 • Konik, 44 mm çift kovanlı Suzuki Çift Gaz Kelebeği Valfini (SDTV) içeren Suzuki’nin gelişmiş yakıt enjeksiyon sistemi yanma verimliliğini artırır ve gaz tepkisinin daha kolay hissedilmesini sağlar.
 • Her bir gaz kelebeği gövdesinde bulunan ve yakıtı küçük zerreler halinde püskürten 12 delikli enjektörler, yakıt atomizasyonunu geliştirerek yanma verimliliğini artırır ve yakıt tüketimini azaltır.
 • Standart donanım olan Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS)* ünitesi, hafif ve kompakt tasarıma sahiptir. ABS, mevcut çekiş gücüne uygun oranda frenleme kuvveti sağlamak suretiyle, yol koşullarındaki değişikliklerden veya sert frenlemeden kaynaklanan tekerlek
 • Kademeli motor tahrikli devir göstergesi ve hız göstergesi dahil olmak üzere dört adet analog gösterge mevcuttur. Yuvarlak LCD panelde saat, vites göstergesi, S-DMS harita göstergesi, kilometre göstergesi ve ikili günlük kilometre sayacı yer alır. Motor devir göstergesi 4,000 ila 11,500 devir aralığında yanıp sönecek veya yanık kalacak şekilde programlanabilir.
 • Rölanti Devri Kontrolü (ISC) sistemi soğuk marş performansını iyileştirir ve çeşitli koşullarda rölanti kararlılığının korunmasına yardımcı olur.
 • Suzuki Atımlı yardımcı HAVA enjeksiyonu (PAIR) sistemi yanmamış hidrokarbonları (HC) yakar ve karbon monoksit (CO) emisyonlarını azaltır.
 • Suzuki Sürüş Modu Seçme (S-DMS) sistemi sürücünün tercihlerine veya sürüş koşullarına uygun motor ayarlarını seçmesine olanak tanır.
 • Gelişmiş aerodinamik unsurlar, normal ve tam kapanarak oturma pozisyonlarında mükemmel rüzgar koruması sağlar.
 • KYB ters kartuşlu çatallar, 43 mm dikme borularda Elmas Benzeri Karbon (DLC) kaplamaya sahiptir ve böylece sürtünmeyi azaltır ve yoldaki küçük engebelere verilen tepkiyi iyileştirir.
 • Ön çatallarda ve tekli arka amortisörde, yay önyükü ve sıkıştırma ve tepme sönümlemesi tam ayarlanabilir özelliktedir.
 • 3 ispitli dökme alüminyum alaşım jantlar, önde 120/70ZR17 M/C (58W) ve arkada 190/50ZR17 M/C (73W) radyal lastiklere sahiptir.
 • 310 mm (12.2 inç) çift yüzer disk, radyal monte Brembo tek-gövdeli ön fren kaliperleriyle eşleştirilmiştir. Kaliperler cıvatalı klasik kaliperlere göre daha hafif ve daha rijittir, daha iyi tepki sağlar ve ilk tutunmayı güçlendiren daha geniş pistonlara sahip olması sayesinde kontrol edilebilirliği artırır. Tespit cıvatalarının içlerinin boş olması da hafifliğe katkıda bulunur

HAYABUSA/ ABS

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor tipi 4 zamanlı, 4 silindirli, sıvı soğutmalı, DOHC
Motor Hacmi 1340 cm3
Çap x Kurs 81.0 x 65.0 mm
Sıkıştırma Oranı 12.5 : 1
Şanzıman 6 vitesli sürekli geçmeli
Toplam Uzunluk 2190 mm
Toplam Genişlik 735 mm
Toplam Yükseklik 1165 mm
Aks Aralığı 1480 mm
Yerden Yükseklik 120 mm
Sele Yüksekliği 805 mm
Yüksüz Ağırlık 266 kg
Süspansiyon
Ön   Ters teleskopik, helezon yaylı, yağlı amortisörlü
Arka   Bağlantı tipli, helezon yaylı, yağlı amortisörlü
Frenler
Ön   Disk, çift
Arka   Disk
Lastikler
Ön   120/70ZR17M/C (58W), şambriyelsiz
Arka   190/50ZR17M/C (73W), şambriyelsiz
Ateşleme Tipi Elektronik ateşleme (Transistörlü)
Yakıt Deposu 21 L
Garanti 2 yıl veya 30.000 km
Kırmızı / Metalik Gümüş (A9Z)
Metalik Gri / Parlak Siyah (AA3)
Beyaz / Metalik Gümüş (ARA)
Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş ve onun altındaki markalar ile ona bağlı online portaller ile işbirliği yapılan markalara ait ürün ve hizmetler ile ilgili bülten, kampanya ve promosyonlara yönelik e-posta/SMS/ telefon almak istiyorum.