Paylaş:

Mükemmel Performans ve Mükemmel Yakıt Ekonomisi

Pozitif tepki, daha geniş güç aralığı, kullanım kolaylığı ve sınıfının en iyisi yakıt tasarrufu seviyesi ile GSX250R'nin sağladığı performans normalde bir 250cm3 3 motosikletten beklediğinizin ötesine geçer. Motosikletin tüm performans unsurları, potansiyelini tamamen ortaya çıkarmak ve ister şehirde, ister şehir dışında uzun bir gezintiye çıktığınızda katıksız bir keyif sağlamak üzere optimize edilmiştir.

Motor

GSX250R'a güç veren 250cm3 paralel twin motor, orta ve düşük aralık torkunu en yükseğe çıkarmak ve kontrol kolaylığı sunan güçlü bir sürüş sağlamak için kapsamlı bir analiz ve optimizasyon geçirdi. Elde edilen toplam verimlilik ayrıca sınıfının önde gelen yakıt ekonomisi düzeyine*1 ve sıkı Euro 4 emisyonlarını karşılamasına yardımcı olur.
GSX250R tam benzin deposuyla yaklaşık 480km*2’lik bir sürüş menziline sahiptir.
*1 4 zamanlı, 2 silindirli 250cm3 sınıfı (Ekim 2016 itibariyle)
*2 Suzuki tarafından ölçülen, Dünya Çapında Motosiklet Testi Döngüsüne (WMTC modu) dayalı olarak belirlenen egzoz emisyon ölçüm koşulları.
Gerçek yakıt ekonomisi ve sürüş menzili, yol, sürücü tutumu ve bakım gibi koşullara bağlı olarak farklılık gösterebilir

Silindir

Silindir gömlekleri için kullanılan perdahlama deseni, pistonlar için sürtünmeye bağlı performans kaybını en düşük seviyeye indirgeyecek şekilde yağlama sağlar.

Buji

Öngörülen tip bujilerin kullanımına uyularak yanma oranı hızlandırılmıştır. Bu durum, özellikle gaz kelebeği çok açık değilken tepkiyi geliştirir ve aynı zamanda yakıt tasarrufunu iyileştirir.

Yağ pompası

Yağ pompasının optimizasyonu sürtünme kaybını azaltır, motor veriminde ve yakıt ekonomisinde iyileşmeye katkıda bulunur.

Silindir kapağı

Silindir kapağı, sürtünme kaybını en aza indirgeyen silindir tipi külbütör kollarına sahiptir.

Kam mili

GSX250R için kam profili, en sık kullanılan aralık 20 km/h ile 90 km/h arasında olduğundan bu hızlarda maksimum hızlanma performansı sağlar. İlave bir avantaj olarak kam profili, daha sorunsuz, daha keyifli bir sürüş sağlamak için ses üretimini de bastırır.

Piston

Sürtünmeyi azaltmak için ince, düşük gerilimli piston segmanları kullanılmıştır ve piston segman yivlerinin şekli de optimize edilmiştir.

Yeni emme valfi tasarımı

Emme valflerinin giriş bölümleri, yanma odasına giden hava akışını optimize etmek üzere tasarlanmıştır. Bu, gelişmiş performans ve azaltılmış emisyonlar için yüksek düzeyde termal verimlilik elde etmeye yardımcı olur.

Yüksek verimli, hafif egzoz sistemi

GSX250R için ikili egzoz sistemi, katalizörün önündeki bölme için optimize edilmiş bir şekle sahiptir. Bu şekil, sistemin verimliliğini artırıp egzoz emisyonlarını azaltırken orta aralıktaki hızlarda devir performansını en üst düzeye çıkarmaktadır. Susturucu, güç kaybını azaltarak daha iyi motor gücüne ve torkuna katkıda bulunan bu şekle uyum sağlar. Egzoz sistemini tasarımı daha iyi viraj almaya katkıda bulunurken aynı zamanda hoş bir ses de sunar.

Günlük Sürüş Ve Heyecanlı Gezintiler İçin Ustaca Tasarlanmış
Sportif Bir Motosiklet: GSX 250R / ABS

GSX250R dört dörtlük bir şehir yarışçısı olarak performans vermeye hazırdır. Sağlam ve atiktir; güçlü tepki veren performansı heyecan dolu bir eğlence sunar. Sportif doğası ise günlük kullanımda veya uzun gezilerde aynı rahat ve konforlu sürüş sağlayan doğası ile tamamlanır.

Ayırt edici konum lambaları ve stop lambası tasarımı

GSX250R'nin sportif, agresif görünümünün ve fütüristik havasının geliştiren, ön üstteki konum lambaları ve arkadaki stop lambasının kullandığı yeni tasarlanmış yüzeye yayılan LED ışıklardır. Pürüzsüz uçtan uca aydınlatması ve farın yanındaki yan ayna gerçekten ayırt edici ve oldukça çekici bir ışıklandırma düzeni oluşturmaktadır. Ön ve arka dönüş sinyalleri için kullanılan şeffaf lensler şık görünümünü güçlendirir.

Tam LCD gösterge paneli

GSX250R ters aydınlatmalı bir LCD gösterge paneline sahiptir. Göstergeler arasında hız göstergesi, takometre, vites konumu ve devir göstergesi, kilometre sayacı, çift yönlü kilometre sayacı, yakıt göstergesi, ortalama yakıt tüketimi ve yağ değiştirme zamanı göstergeleri ile saat bulunur.

Jantlar, tekerlekler ve frenler yüksek performans için tasarlanmıştır

Yeni tasarlanan 10 telli jantların sportif havası, yolda sağlam bir tutuş sağlayan IRC lastikleriyle birleştirilmiştir. Frenleme gücü, yaprak tipi ön ve arka disk frenleriyle sağlanır. Daha fazla güven ve kontrol sağlamak için BOSCH tarafından üretilen bir Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS)-3 de mevcuttur4.
*3 ABS frenleme mesafesini kısaltmak üzere tasarlanmamıştır. ABS viraj alırken frenleme nedeniyle tekerleklerin kaymasını önlemez. Lütfen dikkatli bir şekilde yolculuk edin.

Kilitlenebilir gidonlar

Ayrı sol ve sağ gidonların nispeten düşük montaj noktası sportif ancak aynı zamanda şehrin etrafında veya uzun yolda rahat bir sürüş pozisyonu sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Özel ayarlara sahip ön ve arka (kyb) süspansiyon sistemi

Aynı zamanda daha sportif bir his sağlarken, ağırlık azaltımına katkıda bulunur ve rahat kullanım özelliklerini korur.

Bağımsız sürücü ve yolcu koltukları

GSX250R, sürücü ve yolcu için bağımsız koltukların sportif stilini taşımaktadır. Buna rağmen, her koltuk uzun sürüşleri konforlu hale getirmek üzere yastıklama özelliğine sahiptir. Yakıt deposunun ince tasarımı, sürücünün durduğunda ayaklarını kolayca yere koymasına yardımcı olur.

>

Teknik Bilgiler

Toplam Uzunluk 2,085 mm
Toplam Genişlik 740 mm
Toplam Yükseklik 1,110 mm
Dingil mesafesi 1,430 mm
Yerden yüksekliği 160 mm
Sele yüksekliği 790 mm
Boş ağırlık 181 kg (ABS'li model)
Motor tipi 4 zamanlı, sıvı soğutmalı, SOHC, paralel twin
Çap X strok 53.5 mm x 55.2 mm
Motor hacmi 248 cm3
Sıkıştırma oranı 11.0 : 1
Yakıt sistemi Yakıt enjeksiyonu
Marş sistemi Elektrikli / Kolay marş (Easy Start)
CO2 (g/km) 71
Yakıt Tüketimi 3.1
Yağlama sistemi Islak karter
Şanzıman 6 vitesli, sürekli kavramalı
Ana redüksiyon oranı 3.238 (68/21)
Son redüksiyon oranı 3.285 (46/14)
Süspansiyon sistemi
Ön   Teleskopik, sarmal yay, yağlı
Arka   Salıncaklı tip, helezon yaylı, yağlı
Kaster açısı / İz mesafesi 25.6˚ / 104 mm
Frenler
Ön   Disk fren
Arka   Disk fren
Lastikler
Ön   110/80-17M/C 57H tubeless
Arka   140/70-17M/C 66H tubeless
Ateşleme Tipi Elektronik ateşleme
Yakıt Deposu Kapasitesi 15,0 L
Yağ kapasitesi (bakım) 2.4 L
Garanti
Garanti süresi 2 yıl veya 30.000 km


Bu veriler teknik özellikler ve standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanımlar hakkında bilgi verir. Görsellerdeki araçlar Türkiye'de satılan araçlardan donanım açısından farklılık gösterebilir. Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş., araçların model, teknik özellik, standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanım ve renklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sitede yer alan renklerin ton ve parlaklıkları gerçek renklere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenlerle donanım, teknik özellik, açıklama ve görseller ile satışa sunulan araçlar arasında farklılıklar bulunabilir. Bu site, içinde belirtilen özelliklere ilişkin bir taahhüt teşkil etmez. Satın almak istediğiniz aracın özellikleri hakkında güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için yetkili satıcılarımızdan bilgi almanızı rica ederiz.

SİYAH (RA)
MAVİ (RAZ)
Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş ve onun altındaki markalar ile ona bağlı online portaller ile işbirliği yapılan markalara ait ürün ve hizmetler ile ilgili bülten, kampanya ve promosyonlara yönelik e-posta/SMS/ telefon almak istiyorum.