Paylaş:

BURGMAN 650Z / ABS EXECUTIVE: Kuralları o koyar!

İşte, iki tekerlekli lüksü tanımlayan marka. BURGMAN 650ZA, motosiklet sürücüleri için motosiklet deneyimini yeniden tanımlamıştır. Performans ve konforu, bir zamanlar kimsenin hayal bile edemeyeceği şekillerde tek bir gövdede birleştirmiştir. Tüm motosiklet sürücülerine keyif ve özgürlüğün zirveleri hakkında yeni fikirler sunmuştur. Şimdi yeni bir BURGMAN 650ZA’ya yol açın. Kontrol hiç bu kadar özgürlük vermedi. Güç hiç bu kadar akıcı olmadı. Her hareketi kusursuz ve zarif. Artık caddeler sizin fethetmenizi bekliyor.

 • Sıvı soğutmalı 638cm3 ’lük motor, bilgisayarlı yakıt enjeksiyonu, Pulsed yardımcı HAVA enjeksiyon (PAIR) sistemi ve katalizörlü O2 besleme sistemi yakıt verimliliğini artırırken, emisyonları en düşük seviyeye çekiyor.
 • Geliştirilmiş aktarım ayarları ve azaltılmış mekanik kayıplar, yakıt ekonomisini daha da iyileştiriyor; motor sürüş modunda bir önceki modelden %15 daha az* yakıt tüketiyor. (*Dünya Motosiklet Test Parkuru’nda (WMTC) ölçülmüştür.) Bu esnada, Suzuki Elektronik Kumandalı Sürekli Değişken Şanzıman (SECVT) üstün bir kontrol sağlıyor. Yalnızca gidon üzerindeki butonlara basarak üç farklı aktarım modu arasında seçim yapabilirsiniz: iki tam otomatik mod (Sürüş ve Güç) ve Manuel. Sürüş modu normal hızda verimliliği artırır ve kolay sürüş için akıcı, doğrusal ve neredeyse sarsıntısız güç aktarımı sağlar. Güç modu ise, gaz kolunu çevirdiğinizde daha fazla güç verir. Ve Manuel mod, benzersiz bir kontrol hissi için 5 vites arasında parmağınızla seçim yapabilmenizi sağlar. SECVT’nin güncellenmiş tasarımı, %35 daha az sürüklenme yaratan yeni debriyaj plakalarını içerir.
 • Parlak çift stop lambaları, üstün görünürlüğü BURGMAN 650’ye özgü sofistike tarzla bir araya getiriyor.
 • Bloke olmayan fren sistemi (ABS)*, el freni uygulaması esnasında tekerleklerin bloke olmasını önleyerek sürücünün kontrolünü en yüksek seviyeye çıkarır. ABS ünitesi, bir önceki modele kıyasla %55 daha hafiftir. (*ABS, duruş mesafesini kısaltan bir mekanizma değil frenleme amaçlı bir destek mekanizmasıdır. Virajlara ve kavşaklara girmeden önce hızınızı yeteri kadar azaltmayı unutmayın.)
 • Sele, uzun yolculuklarda bile iki kişilik lüks sunacak büyüklükte ve kalınlıktadır. Sürücü arkalığı, optimal destek için 50mm ileri ve geri ayarlanabilir. Bunun için hiç bir alet gerekmez.
 • BURGMAN 650 ZA yaptığınız yatırımı korumanıza yardımcı olur. Suzuki Gelişmiş İmmobilizer Sistemi (SAIS)* yetkisiz kişilerin motoru çalıştırmalarını önlemek üzere kontak anahtarındaki bir elektronik tanımlama sistemini kullanır. Ayrıca kontak, yalnızca kontak anahtarıyla açılan manyetik bir kapakla korunur.
 • Fren kilit mandalı sürücünün içinin rahat olmasını sağlar. Mandal, ona ulaşmayı ve onu kullanmayı kolaylaştıran şık, yeni bir tasarıma sahiptir.
 • Gidon sürücü tarafından kontrol edilebilen elektrikli ısıtıcılara sahiptir; sıcaklıklar düştüğünde bir sıcaklık kaynağı sağlar.
 • Kontağın yanında bulunan bir düğmeye basıldığında, sürücü ve yolcu için elektrikli koltuk ısıtıcı çalışmaya başlar.
 • Konfor ve güvenlik hissi sunarak yolcuyu sıkıca destekleyen bir arkalık sayesinde harika bir sürüş deneyimi paylaşılabilir.
 • Ön cam, üstün rüzgar koruması ve açık bir yol görüşü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Sürücünün boyuna uyacak şekilde elektrikli olarak ayarlanabilir. Dar alanlara park ederken kolaylık olması amacıyla, dikiz aynaları tek bir tuşa dokunularak elektrikli olarak kapatılabilir.
 • Büyük, 50 litrelik sele altı saklama bölmesi normal büyüklükte 2 kapalı kask için yeterlidir ve gece kolay kullanım için bir lambaya sahiptir. Bir kablolu kilit, içeride bagajlara yer açmak üzere bölmenin dışına bir kask bağlamanıza imkan tanır. Gidonun altındaki 3 bölme, haritalar ve yolda ihtiyaç duyabileceğiniz eşyalar için size yer sağlar. Bunlardan birinde bir cep telefonunu şarj etmek için kullanabileceğiniz bir DC priz de bulunur.
 • Bilgi güçtür, bu nedenle BURGMAN 650 ZA’nın göstergeleri sürücüyü her konuda bilgilendirir. Hız ve devir göstergeleri için büyük, kolay okunabilir analog kadranlar, bir kilometre sayacı, iki seyahat sayacı, bir yakıt tüketim ölçer, bir yakıt ölçer, bir soğutma sıvısı sıcaklık göstergesi, bir termometre, bir saat, bir yağ seviye göstergesi, bir yağ değişimi göstergesi, bir sürüş modu göstergesi (sürüş modu ve güç modu için) ve bir vites konumu göstergesini (manuel mod için) barındıran bir dijital ekrana eşlik ediyorlar.

Teknik Özellikler

Motor ve şanzıman
Motor tipi, soğutma sistemi 4-zamanlı, DOHC, elektronik yakıt enjeksiyonlu, 2-silindir
Silindir hacmi / çap X strok 638 cm3
Çap x Kurs 75,5 mm x 71.3 mm
Sıkıştırma oranı 11.2 : 1
Şanzıman Otomatik (Ekonomi, Power) veya 6 kademeli direksiyondan kumandalı sıralı elektronik
Yakıt Deposu: 15 L
Elektrik sistemi
Ateşleme sistemi Elektronik ateşleme (Transistörlü)
Boyutlar, ölçüler
Ölçüler (U / G / Y) 2265 mm / 810 mm / 1420 mm
Tekerlekler arası mesafe 1585 mm
Sele yüksekliği 760 mm
Sürüşe hazır boş ağırlık 277 kg
Yürür aksam
SÜSPANSİYON:
Ön: Teleskopik çatal, helezon yay, yağ sıkıştırmalı
Arka: Hareketli kollu tip, helezon yay, yağ sıkıştırmalı, çift amortisör
FRENLER:
Ön: Disk, çift
Arka: Disk
LASTİKLER:
Ön 120/70-R15 M/C (56H)
Arka 160/60-R14 M/C (65H)
Garanti
Garanti süresi 2 yıl veya 30.000 km


Bu veriler teknik özellikler ve standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanımlar hakkında bilgi verir. Görsellerdeki araçlar Türkiye'de satılan araçlardan donanım açısından farklılık gösterebilir. Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş., araçların model, teknik özellik, standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanım ve renklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sitede yer alan renklerin ton ve parlaklıkları gerçek renklere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenlerle donanım, teknik özellik, açıklama ve görseller ile satışa sunulan araçlar arasında farklılıklar bulunabilir. Bu site, içinde belirtilen özelliklere ilişkin bir taahhüt teşkil etmez. Satın almak istediğiniz aracın özellikleri hakkında güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için yetkili satıcılarımızdan bilgi almanızı rica ederiz.

BEYAZ
MAT GRİ
SİYAH
Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş ve onun altındaki markalar ile ona bağlı online portaller ile işbirliği yapılan markalara ait ürün ve hizmetler ile ilgili bülten, kampanya ve promosyonlara yönelik e-posta/SMS/ telefon almak istiyorum.