Paylaş:

Zarif Ve Atletik

BURGMAN 400 el yapımı bir kıyafet gibi size en iyi şekilde uyum sağlar. Rahat bir sürüm ve üstün performans sunar. Akıllı şekilde manevra yapar. Yolculuğunuza zevk getiren geniş ve şık tasarımı, pratikliği ve rahatlığı ile kazanan bir birleşimi sunar.

Svelte Gelişmişlik Zarif Tasarım

BURGMAN 400 her zaman zirvenin sahibi üstün bir atlet gibidir. Kalabalık, dar, virajlı veya sıkışık sokaklarda bile en iyi performansı göstermeye hazırdır. Ön ve arka uçları her zamankinden daha ince, daha keskin ve güzel olmakla kalmayıp, bu BURGMAN aynı zamanda favori kafenizin önünde ya da yolda olduğu gibi ofisinizin önünde de bakışları üzerinizde toplayacak zarif tarzı ile ailesinin adına sadık kalacaktır.

Zarif ve verimli LED far tasarımı

Yeni burun kısmının ince, şık tasarımı, entegre LED konum lambaları ve alta monteli dönüş sinyalleri ile dikkat çeken çift LED farlara sahiptir. Daha düzgün ve hafif burun kısmı, baştan aşağı BURGMAN ailesine ait çizgiler taşımaktadır.

LED arka lamba grubu

BURGMAN 400’ün yeni ince arka kısmı, uçlarda dönüş sinyalleri bulunan bağımsız LED arka lamba grubu, zarafeti ve çevikliği ifade eden keskin biçimde şekillendirilmiş bir tasarıma sahiptir.

Hafif, yalın ve cömertçe belirlenmiş

Yeni BURGMAN 400, önceki modeline kıyasla ağırlığı azaltılmasına rağmen zarif tasarımı konusunda hiçbir bir ödün vermemektedir. Yeni burun kısmının keskin, yalın çizgilerinden ince arka uç kısmına kadar özenli işçilik, teknolojik üstünlük ve kaliteye adanmışlığı açık bir şekilde hissettiriyor.

Daha akıllı sürüş

İyi bilgilendirilmiş bir sürücü, daha mutlu ve daha bilinçli bir sürücüdür.

Çok işlevli göstergeler

Büyük, kolay okunabilir analog hız göstergesi ve devir göstergesi kadranları, bir kilometre sayacı, ikili günlük kilometre sayacı, yakıt göstergesi, soğutma sıvısı sıcaklık göstergesi, ortalama yakıt tüketimi göstergesi, ortam sıcaklığı göstergesi, donma göstergesi*1 ve saati gösteren dijital bir ekranı çevrelemektedir. Ayrıca sürücülerin motosikleti yakıt tasarruflu bir şekilde kullanılabilmesine yardımcı olacak teknikleri öğrenmesi için Suzuki’nin "Eko Sürüş Göstergesi"*2 dahil edilmiştir. *1 Ortam sıcaklığı 3°C’ nin atında düştüğünde donma göstergesi yanıp sönmeye başlar. 30 saniye boyunca yanıp sönmeye devam eder ve ortam sıcaklığı 5°C’ nin üzerine çıkana kadar yanık kalır.
*2 Eko Sürüş Göstergesi yakıt tasarrufunu otomatik olarak artırmaz, ancak, sürüş verimliliğini artırma ve yakıt tüketimini azaltma noktasında sürücülere yardımcı olabilir . Yakıt tüketimi; motoru çalıştırma durdurma sıklığı, kat edilen mesafe, hızlanma oranı (gaz kullanımı), tercih edilen hız vb. trafik koşullarına ve aracın bakımına bağlıdır.

Üstün Performans

Güçlü DOHC 4 supaplı motor

400’ün gösterişli performansı gücünü güçlü 399cm3 dört zamanlı, DOHC, tek silindirli, yakıt enjeksiyonlu motorunun güncellenmiş bir versiyonundan alır. Yeni hava filtresi kutusu gibi yapılan değişikliklerle, şehir içi trafikte sürüş yaparken hızlı tepki ve güçlü hızlanma için daha düşük veya orta aralık torku üretmeye yardımcı olur. Aynı zamanda iki kişiyle sürüş esnasında ise daha güçlü performans sağlar. Suzuki’nin Otomatik Rölanti Devri Kontrol (ISC) sistemi optimum rölanti devrini sağlamaya devam etmektedir.

İridyum buji

Motorda, daha güçlü yanma verimliliğine, yüksek güç çıkışına, doğrusal gaz tepkisine ve kolay motor çalıştırmalarına katkıda bulunan iridyum buji kullanılmaktadır.

Aniden durma

Yeni BURGMAN 400 sportif bir scooter’e layık güçlü fren sistemi ile donatılmıştır. Arka tarafta durma gücü 210 mm fren diskiyle sağlanırken, ön tekerlek 260 mm çift fren diskine sahiptir. Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi (ABS) tekerlek hızını takip eder ve daha fazla güven ve kontrol sağlamak için durma gücünü mevcut çekiş ile eşleştirir. Sistem, ağırlığı azaltılan yeni bir kompakt ve hafif ABS kontrol ünitesi sunmaktadır. 750g, önceki modeline kıyasla.
* ABS frenleme mesafesini kısaltmak üzere tasarlanmamıştır. ABS viraj alırken frenleme nedeniyle tekerleklerin kaymasını önlemez. Lütfen dikkatli bir şekilde yolculuk edin.

Üstün yakıt ekonomisi ve sürüş menzili

Düşük ve orta aralık tork üretimindeki artışa rağmen geliştirilmiş bir iridyum buji dahil edilen yüksek verimli yeni motorunun yakıt tasarrufunu artırmak ve sürüş menzilini uzatmak için BURGMAN 400, ağırlık azaltımı ile destekleniyor.

Yeni tasarım ön cam

400’ün yukarı kalkmış ön camı, ön veya yanlardan daha temiz, daha kompakt bir görünüm yaratıyor. Aynı zamanda,optimum rüzgar korumasıyla önceki modeline eşdeğer sürücü konforu ve net yol görüşü sunmaktadır.

Daha büyük 15 inç ön jant

Yeni BURGMAN 400 önceki modelinin 14 inç jantı yerine önde 15 inç jantı tanıtmıştır. Bu değişiklik cesur görünümü ve sürücüde daha fazla güven duygusu uyandıran bir dengeyi beraberinde getiriyor.

Lüks sürüş ve yol tutuşu

Yeni BURGMAN 400’ün underbone çerçevesi, daha iyi yol tutuşu için gerekli olan hafifliği ve sağlamlığı sağlayan geniş çaplı, ince duvarlı borulardan yapılmıştır. Dengeli, rahatlatıcı ve çevik bir sürüş gerçekleştirmek için bu çerçevenin tamamlayıcısı, 110 mm’lik cömert tekerlek hareketine sahip 41 mm ön çatallardır. Buna ek olarak, 7 yönlü ayarlanabilir yay ön yüklü bağlantı tipi monoshock (tekli) arka süspansiyon, sistemi nispeten pürüzsüz yollarda daha yumuşak bir sürüş ve kaldırım taşlı sokaklarda sağlam çekiş sağlayarak konfor ve sportif performans arasındaki dengeyi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmaktadır. Bunun sonucu ise olağanüstü yol tutuşu ve manevra kabiliyetidir.

Üst Düzey Konfor Ve İşlevsellik

Maksimum konfor ve pratikliğin en yüksek seviyesi, yüksek performansa ulaşmada en önemli unsurlardır. Yeni BURGMAN 400 ile bu önemli unsurların tümü sıkı bir şekilde sürücülere sunulur.

Lüks sele

Kademeli çift sele, 20 mm daha kalın olan bir minder ve mevcut modelden daha ince bir şekil ile birleştirilerek sürücü ve yolcu için lüks bir konfor sağlar. Çift dikiş, belirgin şekilde şıklığı öne çıkarır.

Ergonomik ayak basma tasarımıyla sağlam basma özelliği sürücünün tabanını da içerir

Kesik ayaklıklar, şehir içi trafikte, durma esnasında ayaklarınızı yere basmanızı kolay hale getirir.

Geniş ön saklama alanı

İki adet ön bölme haritalar ve diğer öğeler için sağ tarafta 3,5 litre*1 ve sol tarafta 2,8 litre*2 saklama alanı sunmaktadır.
*1 Sağ saklama bölmesindeki öğeler için ağırlık limiti 1,5kg’dir.
*2 Sol saklama bölmesindeki öğeler için ağırlık limiti 0,5kg’dir.

Ayarlanabilir sırt dayama

Uzun yolculuklarda sürücünün sırt dayaması, onlara optimum destek ve konfor sunması için arkalık 15 mm veya 30 mm ileriye doğru ayarlanabilir.

İçiniz rahat olsun

Güvenlik teknolojileri, BURGMAN 400’teki yatırımınızı korumaya yardımcı olur. Suzuki Gelişmiş İmmobilizer Sistemi (SAIS)*, yetkisiz kişilerin motoru çalıştırmasını engellemek için, kullanıcının anahtarındaki elektronik kimlik tespit sisteminden yararlanır. Sadece sahibinin anahtarı için açılan manyetik bir kapak, ilave güvenlik sağlamak üzere kontağı korur.
* Kuzey Amerika, Brezilya veya Kore Modellerinde mevcut değildir.

Arka fren kilitleme sistemi

Kontak anahtarı ile aynı tarafta bulunan kullanımı kolay fren kilitleme kolu, park edildiğinde arka frenin üzerinde etkili olan bir kilit sistemi uygular. Arka fren kilit sistemi eğimli bir yere park ederken yararlı olabilir.

Zengin sele altı saklama alanı

BURGMAN 400’ün geniş 42 litrelik sele altı saklama*1 bölmesi iki adet kaskı*2 alabilir ve eşyalarınızı yerleştirmek için yeterli alan sunar.
- Kasklar ve saklama bölmesine yerleştirilen eşyalar sadece örnek olsun diye gösterilmiştir.
- Saklama bölmelerini kırılabilir, değerli tehlikeli veya ısıya duyarlı öğeler için kullanmayın.
*1 Sele altı bölmesindeki öğeler için ağırlıklı limiti 10 kg’dır.
*2 Bir adet kapalı kask ve bir adet demijet kask sele altı bölmesine sığabilir. Belirli şekillere sahip kasklar, sele altı bölmesine sığmayabilir.

Şarj için güç desteği

Sağ saklama bölmesinde mobil cihazınızı veya elektronik cihazlarınızı şarj etmek için bir 12V DC soket* yer almaktadır.
* Akünün boşalmasını önlemek için, prizi yalnızca motor çalışırken kullandığınızdan emin olun.

Zincir kilitleme bağlantısı

Zincir kilitleme bağlantısı, kaportadan ve ardından bir direk veya diğer taşınamaz nesnenin etrafından bir zincir kilidini geçirmenizi sağlar.

Teknik Özellikler

Toplam Uzunluk 2240 mm
Toplam Genişlik 760 mm
Toplam Yükseklik 1350 mm
Aks aralığı 1585 mm
Yerden yüksekliği 125 mm
Sele yüksekliği 750 mm
Yüksüz ağırlık 215 kg
Motor tipi 4 zamanlı, 1 silindirli, sıvı soğutmalı, DOHC
Çap X strok 81 mm x 77,6 mm
Motor hacmi 399 cm3
Sıkıştırma oranı 10,6 : 1
Yakıt sistemi Yakıt enjeksiyonu
CO2 (g/km) 91
Yakıt Tüketimi 4.0
Marş sistemi Elektrikli / Kolay marş (Easy Start)
Yağlama sistemi Islak karter
Şanzıman CVT
Süspansiyon
Ön   Teleskopik, helezon yaylı, yağlı amortisörlü
Arka   Bağlantılı tip, helezon yaylı, yağlı amortisörlü
Frenler
Ön   Çift disk
Arka   Disk
Lastikler
Ön   120/70-15M/C 56S, iç lastiksiz (tubeless)
Arka   150/70-13M/C 64S, iç lastiksiz (tubeless)
Ateşleme Tipi Elektronik ateşleme
Yakıt Deposu Kapasitesi 13.5 L
Yağ kapasitesi (bakım) 1.5 L


Bu veriler teknik özellikler ve standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanımlar hakkında bilgi verir. Görsellerdeki araçlar Türkiye'de satılan araçlardan donanım açısından farklılık gösterebilir. Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş., araçların model, teknik özellik, standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanım ve renklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sitede yer alan renklerin ton ve parlaklıkları gerçek renklere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenlerle donanım, teknik özellik, açıklama ve görseller ile satışa sunulan araçlar arasında farklılıklar bulunabilir. Bu site, içinde belirtilen özelliklere ilişkin bir taahhüt teşkil etmez. Satın almak istediğiniz aracın özellikleri hakkında güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için yetkili satıcılarımızdan bilgi almanızı rica ederiz.

BEYAZ
MAT SİYAH
Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş ve onun altındaki markalar ile ona bağlı online portaller ile işbirliği yapılan markalara ait ürün ve hizmetler ile ilgili bülten, kampanya ve promosyonlara yönelik e-posta/SMS/ telefon almak istiyorum.