Paylaş:

Yeni GSX-R 1000 - ABS ve GSX-R 1000R - ABS Huzurlarınızda!

Karşınızda Yeni GSX-R 1000 ve Yeni GSX-R 1000R.

GSX-R serisinin piyasaya sürülmesinden bu yana otuz yıl geçti ve bir milyondan fazla satış gerçekleşti.GSX-R1000 açık spor motosiklet sınıfına dönüştüğünden beri 15 yıldan fazla bir zaman geçti. Şimdi, 6’ıncı nesil GSX-R1000, En İyi Oyuncu olmanın ne anlama geldiğini yeniden tanımlıyor. Bu, GSX-R1000 konusunda tutkulu Suzuki mühendislerinin çalışma hayatını ve motosiklet geçmişindeki yerini şekillendirecek. Sürüşü ve yarış yapmayı seven erkekler, GSX-R1000’i uygun hitap olan "Motosikletlerin Kralı" olarak değiştirmeye karar verdiler. Bu model şimdiye kadar üretilmiş en güçlü, en seri hızlanan, en sorunsuz çalışan GSX-R’ dir. Aynı zamanda daha sorunsuz gaz tepkisi ve daha iyi yanma verimi ile en kompakt, en aerodinamik ve en iyi yol tutuşuna sahip GSX-R1000’ dir. GSX-R1000, bir mühendise ya da bilgisayar teknisyenine ihtiyaç duymadan fevkalade etkili bir şekilde elektronik motor yönetimi gerçekleştirir. Bunların üstünde o bir GSX-R’dir. Doğru çalışacak ve güvenilir olacak şekilde yapılmış olup herkesin daha iyi bir sürücü olmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. MotoGP Dünya Şampiyonasında geliştirilen yeni tescilli teknolojiyle birlikte, dünya genelindeki üretim esaslı Superbike, Superstock ve Endurance yarışlarında elde edilen 30 yıllık tecrübeyle tasarlanmıştır. Agresif yeni görünümü ile tarihteki en gelişmiş, en heyecan verici Suzuki GSX-R'dir. Standart GSX-R1000 ve sınırlı üretim GSX-R1000R olmak üzere iki versiyonu mevcuttur. Her iki versiyon da lisansa hazır şekilde sokak için tam donanımlı olarak gelmektedir. Fakat aynalar ve plaka çıkarıldığında yarış için hazırdırlar. Yarış motosikletlerinin kalbi daima yenilikler sunan her GSX-R1000 ve GSX-R1000R’da atar: Onlar Pistlerin Hakimidir.

Motor

 • Tüm zamanların en güçlü GSX-R motoru
 • Düşük ve orta devirlerde dezavantajı bulunmayan en yüksek performans
 • Sürüşü destekleme amaçlı, optimize edilmiş motor ölçüleri
 • MotoGP'den gelen iyileştirilmiş performans ve yol tutuşu
 • Uzun yola elverişli dayanıklılık ve güvenilirlik
 • Ayrıntılı motor bilgisi için e-broşüre bakınız.
 • Asistan Sistemleri

 • Sürücü için sunulanlar:
  • Daha fazla güven,
  • Rüzgar kanalında ince ayar yapılmış aerodinamik yapı
  • Daha fazla konfor

Şasi

 • Üretilmiş GSX-R1000'lerin arasında en kompaktı
 • Virajda gaza ve frene basılmasını gerektirmeyecek, sürücüye daha çok güven veren optimize edilmiş tasarım
 • Şimdiye kadarki en gelişmiş GSX-R aerodinamiği

Dizayn

 • GSX-R kimliğinin devamı
 • Rüzgar kanalında ince ayar yapılmış aerodinamik yapı
 • MotoGp'den ilham alınmış tarz ve renk
 • Zarif ve hafif grenaj yapısını görsel olarak vurgular

Yeni GSX-R 1000 / ABS ve GSX-R 1000R / ABS

Yeni GSX-R 1000 / ABS ve GSX-R 1000R / ABS Hakkında Detaylar

İçerisinde MotoGP'den çok şey barındıran yeni motor

GSX-R neredeyse her zaman, sahip olduğu geniş devir aralığıyla adından söz ettirdi: Düşük ve orta devir aralığında etkileyici yüksek performansla kombine edilmiş, yüksek devir torku yeni GSX-R motor da, düşük ve orta devir aralıklarında devir torkundan bağımsız olarak sınıfının en yüksek performansını elde etmek için tasarlanmıştır. Bu tutkulu tasarım hedefine erişmek amacıyla, GSX-RR MotoGP makinesine ait teknoloji, yeni GSX-R motora aktarılmıştır.

Suzuki Racing Değişken Supap Zamanlaması (SR-VVT)

Emmeş kam miline ait zincir dişlisi, kılavuz plakası ve asıl dişli arasına yerleştirilmiştir. Her ikisi de birbirlerine paralel olarak hareket etmeyen dişlilere sahiptir. Dişliler arasında 12 çelik bilye bulunur. Yüksek devirlerde bunlar merkezkaç kuvveti sebebiyle dışarı doğru hareket ederlerse, kılavuz plakası ve onunla birlikte kamk mili, dişlinin tersi yönünde hareket ettirilir. Bu kusursuz mekanik ayar sayesinde, emme subapları daha geç açılırlar. Bundan da önemlisi, daha geç kapanırlar. Bu sayede, maksimum performans artışı, düşük ve orta devir aralığında performans düşürmeden sağlanmış olur.

Suzuki Racing Külbütör Kollu Supap Mekanizması (SR-FFVT)

Yeni GSX-R1000'e ait supapların etkinleştirilmesi, MotoGP ve Formula1'de geliştirildiği şekilde supap iticisi vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bu sayede yüksek devirlere eş zamanlı olarak, daha kusursuz supap mekanizma işleyişi sağlanmış olur. Bir supap iticisi, şimdiye kadar kullanılan 16 gramlık itici kumandasına kıyasla sadece 10 gram ağırlığındadır. Gerçek anlamda hareketli olan, döndürülebilir şekilde konumlandırılmış supap iticiye ait ağırlıksa, sadece 3 gram gelmektedir. Bu sebeple sistem, daha iyi devir stabilitesinin ötesinde, daha yüksek supap kursuna sahiptir. Geçerli MotoGP GSX-RR'da olduğu gibi, yeni GSX-R1000'de de DLC kaplı supap iticisi kullanılır.

Suzuki Exhaust Tuning-Alpha
(SET-α)

Suzuki mühendisleri, silindir 1 ve 4 ile birlikte 2 ve 3 egzoz manifoldu arasındaki iki enterferans (kaçak akım) borusuna, servo kontrollü kelebekler monte etmiştir. Bu kelebekler, düşük ve orta devirlerde kapalı konumda olup, bu sayede egzoz sistemindeki rezonans salınımları, bu aralıkta daha yüksek devir torkları sağlarlar. Ancak yüksek devirlerde ise kelebekler arası bağlantı açılır.Ek olarak arttırılmış boru kesiti ve hacmi sayesinde daha düşük egzoz karşı basıncı sayesinde maksimum performansta belirgin bir artış sağlanmıştır.

Suzuki Ek Püskürtmeli Enjektör Sistemi (S-TFI)

Yüksek devirlerde, emme hunileri üzerinden ek püskürtme yapan enjektörler etkinleştirilir ve yanma odalarına inceltilmiş yakıt püskürtülür. Bu işlem sayesinde, daha yüksek performans, motorun daha hızlı tepki vermesi ve verimli yanma meydana gelir.

Suzuki İki Kademeli Emme Sistemi (S-DSI)

Bu yeni sistem, özellikle karmaşık olmayan yapısı, ek ağırlık ve masraf barındırmayan, uzunluğu değişken emme hunisi (etkin emme manifoldu olarak da anılır) avantajlarından faydalanır. Normal şartlarda kısa emme hunileri maksimum performansa etki ederken, uzun borular düşük devir aralıklarında yüksek devir torku sağlarlar. Emme yolu, düşük devirlerde uzun emme hunisine göre davranış sergilerken, yüksek devirlerde kısa huni etkisinin üstüne çıkması sebebiyle, yeni GSX-R1000 akışkanlar mekaniği kaidelerine göre, her iki alanda da kazanç sağlar.

Virajlarda daha hızlı sürüş sağlayan motor yapısı

Şimdiye kadarki GSX-R'ın, yarış zaferlerinde, uluslararası Superbike ve uzun mesafe yarışlarında kazanılan unvanlardaki payı büyük. Bunların haricinde erişilmesi çok zor olan, sayısız World-Endurance unvanına layık görülmesi de cabası. Ancak profesyonel yarış sürücüleri ve takımları tarafından, ön tekerlekte daha fazla hassasiyet yanında yarış şartlarında daha fazla çekiş gücü talep edildi. Motora ait uzunluğun ve montaj pozisyonlarının bu özellikleri etkilediği bilinmektedir. Böylece mühendisler silindir sırasını şimdiye kadarkinden 6° daha yukarı kaldırdılar ve böylece külbütör kapağı ön kenarından, motor bloğu arka kenarı arasında ön aksın salıncak koluna mesafesi 20 mm düşürülebildi. Her bir silindir, seleflerinden 1,5 mm daha geniş olsa da, yeni motor 6.6 mm daha daraldı.

200+ Bg Kontrolü İçin Elektronik Sistem

Yeni GSX-R'a ait en güncel elektronik sistemi, 32 Bit'lik çift çekirdekli işlemciye sahip ECM'in ve en son jenerasyon ABS kontrol biriminin oluşturduğu, tam elektronik motor kontrol sisteminden meydana gelir. Eğimli yerlerde ABS ve çekiş kontrolü için, IMU (Inertial Measurement Unit) olarak adlandırılan Continental sensör birimine ihtiyaç duyulur. Bu sensör, makinenin 3 boyutlu hareketini algılar ve bu bilgiyi motor kumandasına ve ABS'ye iletir.

Suzuki Sürüş Modu Seçicisi
(S-DMS)

S-DMS sürücüye, farklı motor karakteristiklerine göre programlanmış olan üç performans ayar (Mapping) seçeneği sunar. Gaz verme ve güç çıkışı, yumuşaktan agresife kadar, yol durumuna, yol tutuş seviyesine ve trafik şartlarına göre adapte edilebilir. Uygun mod, sol gidonda bulunan bir düğme vasıtasıyla ayarlanır. Tüm ayar (Mapping) seçenekleri, tam performansa ayarlıdır. Ayarlanabilir 10'lu çekiş kontrolü ile birlikte, her yola göre uygun ayar bulunur.

Suzuki Kolay Çalıştırma Sistemi

Sürücü normal şartlarda, motor ateşlenene kadar marş düğmesini basılı tutar. Suzuki Kolay Çalıştırma Sistemi sayesinde, tıpkı modern araçlarda olduğu gibi, kısa süreli marş düğmesine basmak yeterlidir. Kontrol ünitesi sinyali algılar ve marş motorunu belirli bir süre çalıştırır.

Low RPM Assist

Kalkış sırasında ve düşük hızlarda motor devri, kavrama şalteri ve rölanti regülasyonu üzerinden yavaş yavaş yükseltilir. Bu yeni fonksiyon, daha yumuşak bir kalkışı ve motorun Stop-and-Go trafiğinde motorun daha iyi kontrol edilmesini sağlar.

Yeni Suzuki Debriyaj Asistan Sistemi (S-CAS)

Yeni GSX-R1000, revize edilmiş debriyaj asistanı ile birlikte sunuluyor. Yeni yapılandırılmış rampalar, sert vites düşüşlerinde sisteme ait kontrollü debriyaj kaçırması ve yük altında debriyaj disklerine ait basıncın yükseltilmesi fonksiyonlarını optimize eder. Son fonksiyon ise, debriyajın daha yumuşak kavramasını ve bu sayede debriyajın ayrılması için daha az el gücü gereksinimine imkan tanır.

Ergonomik olarak tasarlanmış yakıt deposu

Depoya ait üst kenar, şimdiye kadar kullanılandan 21 mm daha alçakta olup sürücü dikken kendini çok daha kolay küçültebilir. Depoya ait arka tarafın sonu, yoldayken daha fazla hareket özgürlüğü amacıyla yeniden tasarlandı. Sürücünün yol esnasında daha iyi dayanabilmesi amacıyla ön taraflar da aynı şekilde şekillendirildi.

Elektronik kontrollü direksiyon sönümleyici

Sönümleyici, düşük hızlarda tesir etmez ve böylece kolay gidon hareketi sağlanır. Daha fazla sönümleme gerektiren ve rahatsız etmeyen daha yüksek hızlarda, uygun şekilde sönümleme valfleri kapanır.

Heyecanlı Yarış İdaresi İçin Gelişmiş IMU Tabanlı Elektronikler

IMU tabanlı gelişmiş motor yönetim sistemi, 32 bit çift işlemcili ECM (Motor Kumanda Modülü) tarafından işletilmektedir. Sürücü gaz kelebeği bükme kolunu çevirdikçe ECM gaz kelebeği konumunu, krank mili konumunu ve dev/dak değerini, vites konumunu, ön ve arka tekerlek hızını, IMU konumunu ve egzoz oksijen içeriğini okur. Sistem daha sonra gaz kelebeği valflerini açar veya kapatır ve emme dolum hızını maksimuma çıkarmak için püskürtülen yakıtın miktarını artırır veya azaltır, mümkün olan en etkin ve tam yanma sağlanır. Sonuç ise daha doğrusal gaz kelebeği tepkisi, ayrıca daha fazla güç, daha fazla tork ve devir aralığı boyunca daha düşük emisyon değerleridir.

Motosiklet Hareketini Takip İçin IMU

Yeni GSX-R1000’in gelişmiş elektronik yönetim sistemi, 3-eksen, Yalpalama, Yuvarlanma ve Sapma boyunca motosikletin hareket ve konumunu 6 yönlü olarak izleyen bir Kıtasal Atalet Ölçüm Birimi (IMU) tarafından yapılan geri bildirimi içermektedir. Bu motosiklet hareketlerini gerçek zamanlı olarak izlenmesi çekiş, frenleme ve viraj kontrolünün daha hassas ve etkili olmasını sağlar. GSXR1000’nin IMU tabanlı sistemleri, MotoGP yarışmasında geliştirilmiş olan ileri mühendislik ürünüdür.

Suzuki Sürüş Modu Seçimi (S-DMS) ve Hareket Takip TCS (Çekiş Kontrol Sistemi)

Sürücü sol gidondaki S-DMS düğmesini kullanarak üç farklı haritalama seçebilir ve motor gücü ayarları, farklı yarış pistlerinde, dar ve kıvrılan yollarda, şehir içinde, trafikte, düz ve açık otoyollar gibi farklı ortam koşullarında güç vermeye uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Sürücü, sürüş esnasında gaz kelebeği kapalı olduğu müddetçe güç modunu değiştirebilir. Not: Üç modda da tam güç mevcuttur. S-DMS sistemi, sürücüye geniş güç verme ve kontrol seçenekleri sunan 10 seviye Hareket Takip TCS sistemi ile birlikte çalışır.

Hareket Takip Çekiş Kontrol Sistemi (Traction Control System)

Suzuki’nin gelişmiş Hareket Takip TCS özelliği sürücünün yol veya pistin koşullarına, ayrıca kişisel tercih ve deneyimine bağlı olarak 10 farklı çekiş kontrol müdahalesi seviyesi arasından seçim yapabilmesine olanak tanır. TCS müdahalesinin güç modu ve seviyesi, gaz kelebeği kapalı olduğu sürece sürüş sırasında değiştirilebilir. Hareket Takip TCS’si ön ve arka tekerlek hızını, gaz kelebeği konumunu, krank mili konumunu, vites konumunu ve motosiklet hareketini sürekli olarak izler ve bir çekiş kaybı tespit edildiğinde veya öngörüldüğünde motorun gücünü hızlıca azaltır. Güç çıkışı, ateşleme zamanlaması ve gaz kelebeği konumu yönetilerek kontrol edilir. Hareket Takip TCS’si, hassas tepki için her 4 milisaniyede (0,004 saniye) sensör girişini okur. Ve IMU’dan (Atalet Ölçüm Birimi) gelen girişi kullanarak, ECM daha hassas çekiş kontrolü için motosiklet hareketini 6 yönde (3 eksen boyunca Yalpalama, Yuvarlanma ve Sapma) hesaplayabilir. Sürücü, 10 adet Hareket Takip TCS müdahalesi seviyesi arasından seçim yapabilir. Mod 1 minimum seviye olup Mod 10 ise maksimum müdahale seviyesidir. 1-4 modları, yarış pistinde sürüş için tasarlanmıştır; ; 5-8 modları sokakta sürüş için tasarlanmıştır ve 9-10 modları ise kaygan yol koşulları için tasarlanmıştır.

Yeni Brembo Diskler ve Brembo Radyal Bağlantılı Kaliperler

Yeni Brembo paslanmaz çelik fren diskleri 320 mm ölçüsü ile 100 mm daha geniş çaplıdır. Her disk, 5 adet geleneksel yaylı hareketli pim grubu ve 5 adet Brembo T tahrikli hareketli pim grubunun 50/50 kombinasyonunu kullanan yeni bir hibrid bağlantı sistemine sahiptir. Brembo T tahrikli hareketli pim grubu daha hafiftir ancak disk ile iç taşıyıcı arasında geleneksel bağlantının tek başına (12) gerektirdiğinden daha az bağlantı (10) gerektirmesine rağmen, daha büyük diskten kazandığı ağırlığı minimize eden daha fazla temas alanı vardır. Ancak T tahrik bağlantıları belirli koşullarda duyulabilen bir tıkırtı oluşturabilir. Geleneksel yaylı pim grupları biraz daha ağırdır ve daha küçük bir temas alanı oluşturur, ancak daha sessizdir. T tahrik ve pim bağlantılarının bir arada kullanılması tıkırtıyı azaltmanın yanı sıra daha az montaj noktası gerektirir. GSX-R1000’in Brembo radyal bağlantılı, tek blok tipi ön fren kaliperlerinden her biri dört adet 32 mm pistona sahiptir ve radyal pompa, 19 mm ana silindir ile birlikte çalışır. Arka fren sistemi tek pistonlu kaliper ve 220 mm disk kullanır. Ön fren kolunun ucu, yüksek hızda rüzgar basıncının fren sürüklenmesine sebep olma olasılığını azaltmak için yarıklıdır.

Hareket Takip Fren Sistemi -ABS

GSX-R1000R modeli ve standart GSX-R1000 modelinin ABS versiyonu, IMU (Atalet Ölçüm Birimi) ile birlikte çalışan yeni Hareket Takip Fren Sistemi ile donatılmıştır. IMU sürekli olarak 6 yönde, Yalpalama, Yuvarlanma ve Sapma olan 3 eksen boyunca aracın hareketini takip eder. IMU girişi kullanan Hareket Takip Fren Sistemi, yarış pistinde çok sert frenleme esnasında arka tekerlek kalkmasını azaltır ve özellikle yarışın iniş bölümlerinde etkindir. GSX-R1000R modelde, sistem ayrıca motosiklet yana yatırıldığında fren basıncını optimize eder.

Performans İçin Tasarlandı

Yarışa Hazır Tasarım

Yeni GSX-R1000'de, MotoGp'den esinlenerek dizayn ve aerodinamikle birlikte hız ve kullanımda gelişmeler sağlanmıştır.

Yarıklı fren pedalı

Yüksek hızlarda ön tekerlek freninin rüzgar basıncı sebebiyle etkinleşmesini engellemek amacıyla fren pedalının dış son tarafı deliklidir.

Aerodinamik grenaj

Aerodinamiğin iyileştirilmesi amacıyla yeni grenaj daha kompakt ve 16 mm daha dardır. Dar ön taraf sayesinde, rüzgar direnci ve kaldırma kuvveti şimdiye kadar geçerli modele kıyasla bariz şekilde düşürülmüştür. Yassı başlarıyla grenaj vidaları bile,daha düşük rüzgar direnci amacıyla optimize edilmiştir. Sürücünün grenaj arkasında daha iyi küçülebimesi amacıyla, yeni benzin deposu daha düşük ve daha incedir.

SUZUKI Ram Air Direct (SRAD)

Kompakt LED farlar yardımıyla, daha büyük hava girişleri en yüksek hava basıncının bulunduğu orta kısma indirildi. Airbox'a daha fazla hava miktarı amacıyla girişler, eskisine oranla daha yuvarlak olarak şekillendirildi.

Tamamıyla LCD dizayna sahip çok fonksiyonlu göstergeler

Aynı şekilde hafif ve kompakt gösterge paneli, tam LCD sayesinde bariz şekilde daha fazla bilgiler mevcuttur. Vites değiştirme lambası yeniden şekillendirildi ve en iyi görüş için yukarıda konumlandırıldı. 10 LED kontrol ve ikaz lambaları, LCD ekranın solunda ve sağında konumlandırıldı. LCD bar gösterge olarak devir göstergesi, kolay görünüm amacıyla üste konumlandırıldı ve bir Peak-hold fonksiyonu üzerinden gaz kolu kesilmeden önceki en yüksek devri gösterir veya vites düşürürken kısa süreli olarak devri göstermeye devam eder. YENİ GSX-R1000R, özel ve asil siyah ekran arka fonuyla satışa sunulmuştur.

LED aydınlatma teknolojisi

GSX-R1000, Suzuki'ye ait ilk LED farlı motosiklettir. Yüksek güce sahip LED far, kompakt ve hafif olmanın yanında keskin görüş ve düşük ağırlıkla GSX-R'a avantaj sağlamaktadır. Aynı şekilde göze çarpıcı LED yan lambalar (sadece YENİ GSX-R1000R) ve mütevazi LED sinyal lambaları da aynı etkiyi sağlarlar. Arka lamba da, aynı şekilde LED teknolojisine sahiptir.Sadece Yeni GSX-R 1000R’a Özel Donanımlar

Showa BFRC Lite (Balans Gerektirmeyen Arka Süspansiyon)

BFRC® lite, Showa Balance Free arka teker süspansiyonun en yeni versiyonudur ve daha önceki selefinden çok daha kolaydır. Eşsiz hidrolik sistemi devresinin yardımıyla, şimdiye kadar kullanılan amortisör sistemlerinde kaçınılmaz olan, basınç dağılımındaki salınımlar minimize edilir. Bunun haricinde sönümleme kuvvetini oluşturan mekanik aksam, amortisör silindirinin dışına entegre edilmiş tek bir mahfazada bulunur

Showa BFF (Balans Gerektirmeyen Ön Çatal)

GSX-R1000, yarış sporu için geliştirilmiş ve artık seri üretimde de mevcut olan, en yeni jenerasyona sahip Showa BFF® ön çatal (Balans Gerektirmeyen Ön Çatal) ile birlikte satışa sunuluyor. Showa BFF® çatal, daha iyi kontrol edilen amortisör hareketi vasıtasıyla performansı arttırır ve olağan tepki verme ve sabit performansıyla, YENİ GSX-R1000R'nin performansını arttır.

Kalkış Kontrol Sistemi (Sadece GSX-R1000R)

GSX-R1000R modelinin kalkış kontrol sistemi, sürücü gaz kelebeği bükme kolunu açık tuttuğunda ve debriyaj kolunun beslenmesine yoğunlaştığında motor devrini otomatik olarak sınırlayarak ve tork aktarımını optimize ederek sürücünün yarışta iyi bir başlangıç yapmasını kolaylaştırmaktadır. Sağ gidondaki düğmeyi kullanılarak kalkış kontrolü seçildikten sonra sistem, gaz kelebeği valfini açma ve ateşleme zamanlamasını kontrol eden özel haritalara geçiş yapar. Sistem, gaz kelebeği bükme kolunun konumunu, gaz kelebeğinin konumunu, motor dev/dak değerini, vites konumunu, ön ve arka tekerleğin hızını izler. Kalkış esnasında sistem, etkili bir kalkış için motoru ideal devirde tutacak şekilde ayarlanır. Debriyaj kolu serbest bırakıldıktan ve debriyaj devreye sokulduktan sonra dev/dak artık sınırlı değildir; ancak güçlü hızlanmaya yönelik motoru ideal torkta tutmak için gaz kelebeği açıklığı kontrol edilir. Kalkış kontrol sistemi yalnızca sürücüye iyi bir başlangıç kalkışı yapmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tekerleğin gaz kelebeği bükme kolunu erkenden kapatma ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur. Bunu, Hareket Takip TCS ile çalışarak ve ön ve arka tekerlek hızlarını izlerken gaz kelebeği valfini açma ve ateşleme zamanlamasını kontrol ederek yapar. Kalkış kontrol sistemi, binici vitesten üçüncü vitese geçtiğinde veya gaz kelebeği bükme kolunu kapattığında otomatik olarak ayrılır.

Çift Yönlü Hızlı Vites Değiştirme Sistemi (Quick Shifter) (Sadece GSX-R1000R)

GSX-R1000R modelinde ayrıca sürücünün debriyaj veya gaz kelebeğini kullanılmadan vites büyütme ve vites küçültme imkanı sağlayan yeni bir yarış tipi çift yönlü vites değiştirme sistemi bulunmaktadır. Hızlı vites değiştirme sistemi, sürücünün gaz kelebeğini kullanmadan sorunsuz ve hızlı bir şekilde vites büyütme ve vites küçültmesine imkanı sağlar. Sistem, şanzıman dişli kıskacını boşaltmak sorunsuz ve neredeyse kesintisiz hızlanma üreten düzgün bir vites yükseltmeye izin vermek için güç aktarımını otomatik şekilde hassaslık ayarına da bağlı olarak 50 ila 75 milisaniye arasında kesintiye uğratmaktadır. Gaz kelebeği bükme kolunu manuel olarak bloke etmeden veya debriyaj kullanmadan daha hızlı ve daha sorunsuz vites küçültmek için sistem, otomatik olarak gaz kelebeklerini dev/dak değerini yükseltecek ve motor devrini bir sonraki düşük vites oranına uyacak şekilde otomatik olarak açar. Hızlı vites değiştirme sistemi, vites değiştirme bağlantı stroku ve vites değiştirme kam dönüşü ile birlikte motor devrini de izler.

Teknik Bilgiler

GSX-R 1000R ABS GSX-R 1000 ABS
Motor tipi, soğutma sistemi 4 silindirli, 4 zamanlı sıralı motor, sıvı soğutmalı
Silindir hacmi 999,8 cm3
Çap X strok 76,0 x 55,1
Sıkıştırma oranı 13,2:1
Maksimum güç 202 Bg / 13.200 min^(-1)
Maks. devir / tork 118Nm / 10.800 min-¹
Silindir başına supap 4
Supap mekanizması DOHC, SR-VVT değişken zamanlamalı
Yakıt sistemi Ride-by-wire benzin enjeksiyonu, çapı 46mm,S-DSI emme hunisine sahip ve S-TFI
Yağlama sistemi Yağ soğutuculu ıslak karter
Yağ kapasitesi 4,1L
Yakıt deposu kapasitesi 16L
AKÜ 12V 8,6 Ah
Marş sistemi Elektronik marş
Debriyaj tipi Çoklu disk, ıslak (SCAS)
Şanzıman / Diferansiyel dişli takımı 6 vitesli ayaktan kontrollü / zincirli
CO2 Salınımı 137 g/ km
Ölçüler (U/G/Y) 2075mm /705mm /1145mm
GSX-R 1000R ABS GSX-R 1000 ABS
Tekerlekler arası mesafe 1410 mm
Sele yüksekliği 825 mm
Ateşleme sistemi Tamamıyla dijitalleştirilmiş motor kontrol sistemi
Ön tekerlek çatalı USD-çatal, 43 mm çap
Ön tekerlek süspansiyonu/ amortisör sistemi Helezon yaylı / Balans gerektirmeyen çatal
Arka çatal Superbike - merkezi süspansiyon gergi koluna (Showa BRC) sahip salınım çubuğu, kaldırma sistemi, aluminyum
Arka tekerlek süspansiyonu/ amortisör sistemi Helezon yaylı, Showa BRC süspansiyon sistemi (Balans gerektirmeyen arka amortisör ünitesi)
Arka tekerlek süspansiyonu Tamamıyla ayarlanabilir
Ön fren sistemi Brembo T-Drive diske sahip çift diskli fren, çapı 320mm
Arka fren sistemi Tek diskli fren, 220mm
Ön jant/ lastik 17 M/C x MT 3,50 / 120/70ZR17 M/C (58W)
Arka jant/ lastik 17 M/C x MT 6,00 / 190/55ZR17 M/C (75W)
Kaster açısı /Kaster mesafesi 66,8° /95 mm
İzin verilen toplam ağırlık 390kg
Sürüşe hazır boş ağırlık 203kg       |       202kg
Bujiler Iridium
Garanti süresi 2 yıl veya 30.000 km


Bu veriler teknik özellikler ve standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanımlar hakkında bilgi verir. Görsellerdeki araçlar Türkiye'de satılan araçlardan donanım açısından farklılık gösterebilir. Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş., araçların model, teknik özellik, standart ya da opsiyonel olarak sunulan donanım ve renklerinde haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Sitede yer alan renklerin ton ve parlaklıkları gerçek renklere göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenlerle donanım, teknik özellik, açıklama ve görseller ile satışa sunulan araçlar arasında farklılıklar bulunabilir. Bu site, içinde belirtilen özelliklere ilişkin bir taahhüt teşkil etmez. Satın almak istediğiniz aracın özellikleri hakkında güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için yetkili satıcılarımızdan bilgi almanızı rica ederiz.

MAVİ
Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş ve onun altındaki markalar ile ona bağlı online portaller ile işbirliği yapılan markalara ait ürün ve hizmetler ile ilgili bülten, kampanya ve promosyonlara yönelik e-posta/SMS/ telefon almak istiyorum.