HABERLER

SUZUKI YENİ MODELİ İÇİN MOTOSİKLET TUTKUNLARINI BİR ARAYA GETİRDİ

Türkiye’deki faaliyetlerine hız veren Suzuki Motosiklet, merakla beklenen modeli SV 650’yi motosiklet tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği bir organizasyonla tanıttı. Motosiklet severler, organizasyon kapsamında Suzuki’nin ürün gamında yer alan 8 modelini yakından inceleme ve test etme fırsatını yakaladı.

 

Türkiye’deki otomobil, motosiklet ve deniz motorları faaliyetlerini Doğan Holding çatısı altında birleştiren Suzuki, merakla beklenen SV650/A modelini düzenlediği özel bir etkinlikle motosiklet severlere tanıttı. 300’ü aşkın motosiklet severin katıldığı organizasyonda Suzuki’nin diğer modellerini de test etme fırsatı yakalayan katılımcılar, aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirdi. Katılımcılar Suzuki SV650/A modelinin yanı sıra Address, VanVan 125, Inazuma, V – Strom, GSX – S1000FA, Burgman 200 ve Burgman 400 modellerini de yakından inceleme ve test etme imkanı buldu.

 

Organizasyonda öne çıkan modellerden biri Türkiye’ye yeni gelen SV650/A oldu. 2016 yılında 7 farklı motosiklet modelini yollara çıkaracak olan Suzuki’nin en iddialı modellerinden biri olan SV650/A, V-Twin çift silindirli motoruyla yüksek tork ve kullanım kolaylığını bir arada sunuyor. 650 cc hacmindeki motor 75 beygirlik gücü ile yüksek performans sağlarken, düşük devirlerde ürettiği yüksek tork ile şehir içi kullanımlarda düşük yakıt tüketimi sunuyor. ABS’nin standart olarak yer aldığı SV650/A, aldığı model 26 bin 450 TL’den satışa sunuldu.

 

2016’da Yüzde 35 Büyüyecek

Suzuki’nin sahip olduğu inovatif yaklaşım ve ürünlerinde sunduğu kalite ile motosiklet dünyasında ayrı bir yere sahip olduğunu hatırlatan Suzuki Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Türk tüketicisinin motosiklete olan ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi. Suzuki çatısı altında farklı marka motosiklet kullanıcılarını da ağırlayarak imza attıkları organizasyonun bunun en önemli göstergelerinden biri olduğunu belirten Karaaslan, önümüzdeki dönemde motosiklet camiasını kucaklayacak bu tip etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini kaydetti.

 

Suzuki olarak Türk tüketicisinin ve özellikle hobi tutkunlarının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek zenginlikte ürün gamına sahip olduklarını belirten Ümit Karaarslan, “Üretim yaptığı her alanda olduğu gibi, motosiklet konusunda da sahip olduğu özelliklerle, segmentinde fark yaratan Suzuki’yi, Türkiye’de hak ettiği noktaya taşımak için yeni bir süreci başlattık. Yeni yapılanmamız kapsamında artık Türkiye’de daha hızlı ve kolay yedek parça temini ile Suzuki motosiklet müşterilerimize benzersiz bir satış sonrası deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz. Bu yıl satışa sunacağımız yeni modellerle birlikte toplam satış adedimizi 1.500 seviyelerine çıkararak, 2016 yılında yüzde 35 oranında büyümeyi hedefliyoruz.” diye konuştu. Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş ve onun altındaki markalar ile ona bağlı online portaller ile işbirliği yapılan markalara ait ürün ve hizmetler ile ilgili bülten, kampanya ve promosyonlara yönelik e-posta/SMS/ telefon almak istiyorum.