HABERLER

SUZUKI 2016’DA 7 YENİ MOTOSİKLET MODELİNİ TÜRKİYE’YE GETİRİYOR

 Türkiye’deki otomobil, motosiklet ve deniz motorları faaliyetlerini Doğan Holding çatısı altında birleştiren Suzuki, 25 – 28 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenecek Eurasia Moto Bike Expo’da mevcut modellerini motosiklet severlerle buluşturuyor. Eurasia Moto Bike Expo 2016 Fuarı’nda scooter segmentindeki temsilcisi Address ve retro tasarımı ile dikkat çeken Van Van 125 modelini sergileyecek olan Suzuki, ayrıca Inazuma F ve V Strom 650 XT ABS modellerini de motosiklet tutkunlarının beğenisine sunuyor. Fuara gelen ziyaretçiler aynı zamanda Hayabusa, GSX-R1000, GSX-R600, Inazuma, V-Strom 650A, V-Strom 1000A, Intruder M1800, Intruder C800, Burgman 650ZA, Burgman 400ZA ve Burgman 200/A modellerini de Suzuki standında yakından inceleme fırsatı yakalayacak.

 

2016’da Yüzde 35 Büyüyecek

Suzuki’nin sahip olduğu inovatif yaklaşım ve ürünlerinde sunduğu kalite ile motosiklet dünyasında ayrı bir yere sahip olduğunu hatırlatan Suzuki Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Türk tüketicisinin motosiklete olan ilgisinin her geçen gün arttığını söyledi. Suzuki olarak Türk tüketicisinin ve özellikle hobi tutkunlarının tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek zenginlikte ürün gamına sahip olduklarını belirten Ümit Karaarslan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Üretim yaptığı her alanda olduğu gibi, motosiklet konusunda da sahip olduğu  özelliklerle, segmentinde fark yaratan Suzuki’yi, Türkiye’de hak ettiği noktaya taşımak için yeni bir süreci başlattık. 2016 yılında ürün gamımıza ekleyeceğimiz GSX S1000A ve GSX S1000FA modellerini fuarla birlikte satışa sunuyoruz.

 

Ayrıca Türkiye’de önemli bir hayran kitlesi bulunan Bandit 650SA modelini de yeniden tüketicilerin beğenisine sunarken, 2016 yılı içerisinde SV650 A, Bandit 650 SA, GSXR 750 ve Intruder 1500 modellerini de ürün gamımıza ekleyerek pazardaki iddiamızı artıracağız. Yeni yapılanmamız kapsamında artık Türkiye’de daha hızlı ve kolay yedek parça temini ile Suzuki motosiklet müşterilerimize benzersiz bir satış sonrası deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz. Bu yıl satışa sunacağımız yeni modellerle birlikte toplam satış adedimizi 1.500 seviyelerine çıkararak, 2016 yılında yüzde 35 oranında büyümeyi hedefliyoruz.”

 

Yeni modeller Mart ayında satışa çıkıyor

Suzuki, daha önce Türkiye’de hiç satılmamış 4 yeni modeli Türkiye’de satışa sunarak motosiklet pazarındaki iddiasını ortaya koyuyor. Yeni modeller arasında yer alan GSX-S1000FA ve GSX-S1000A 1000cc street spor modeller arasında en hafif ve en alçak sele özelliklerine sahip olması ile dikkat çekiyor. Her iki model de 3 farklı çekiş kontrol moduna bulunansahip ve vites konum göstergesiyle 1000 cc altı Japon rakiplerinden ayrışıyor.

 

Suzuki’nin bu yılki en önemli yeniliklerinden biri olmaya hazırlanan GSX-R750 ise süper spor modeller arasında 750cc’lik motoru ile tek olma özelliğini taşıyor. Tamamen yarış pistlerinde elde edilen tecrübe doğrultusunda geliştirilen süspansiyon sistemine sahip olan GSX-R750, Brembo fren sistemi ve 13200 d/d’de ürettiği 147,8 bg güç ile öne çıkıyor.

 

Kendi segmentinin en güçlü motoruna sahip olan INTRUDER 1500 de 2016’nın öne çıkan yenilikleri arasında yer alıyor. Ürettiği 77,7 bg güç ve 131 Nm tork ile segmentinin en güçlü modeli olan INTRUDER 1500, aynı zamanda standart yan çantaları ve ön camı sayesinde yine sınıfındaki tek model olma özelliği ile rakiplerinden ayrışıyor.

 

SV650 ve VanVan yeni tasarımları ile daha iddialı

Piyasaya ilk çıktığı günden bu yana kendisine özel bir hayran kitlesi yaratan SV650 yenilenerek iddiasını artırdı. Daha güçlü ve daha hafif olma özelliklerini sunan SV650A, kolay çalıştırma sistemi ve düşük devirlerde motorun daha hızlı gaz tepkisi vermesini saplayan RPM assist özelliklerini taşıyan tek model olarak ön plana çıkıyor.

 

Alçak ve uzun yapılı tasarımı ile Retro tarzını korumak isteyenlere hitap eden Suzuki VanVan, 200 cc motoru ile bir üst sınıfa çıkıyor. Geniş ve rahat selesi ile sürüş keyfini artıran VanVan 200, tek silindirli motoru ve yeni eklenen easy start system özelliğine sahip.

 

Yeni GSXR1000 2017 yılında Türkiye’de

MotoGP teknolojisi ile geliştirilen yeni tip motora sahip olan Suzuki GSX-R 1000A Concept ise 2017 yılında seri üretim hali ile Türkiye’deki motosiklet tutkunlarının beğenisine sunulacak. Yeni şaseye ve aerodinamik MotoGP dizaynına sahip olan konsept modelde 10 kademeli çekiş kontrol sistemi, 3 farklı sürüş modunun seçilmesine imkan veren S-DMS sistemi ve vites geçişlerinin çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan Quick Shifter gibi özellikler bulunuyor.Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş ve onun altındaki markalar ile ona bağlı online portaller ile işbirliği yapılan markalara ait ürün ve hizmetler ile ilgili bülten, kampanya ve promosyonlara yönelik e-posta/SMS/ telefon almak istiyorum.